1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Ola Olka

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-09, 22:52   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Cytat:
Bo takie są procedury leczenia w tym rodzaju choroby/raka, daje większe szanse na wyzdrowienie. 
Tak wiem i czytałam, tylko zastanawiałam się czemu nie rozważa się operacji oszczędzającej - dlatego moje pytanie dotyczące dokładnego opisu TK. Ale jezeli tak szanse na całkowite wyleczenie są większe to nie podlega to oczywiście dyskusji.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Ola Olka

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11590

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-09, 14:48   Temat: Gruczolakorak odbytnicy.
Weronika74 witaj na forum.
Weronika74 napisał/a:
Foci adenocarcinomatosi G1.
Wynik ten oznacza gruczolakoraka odbytnicy G1 to stopień złośliwości histologicznej nowotworu (G1 w trzystopniowej skali)
Weronika74 napisał/a:
Zmiana jest płasko osadzona na 1/4 obwodzie odbytnicy , zlewa się z mięśniem unosicielem odbytu na grubość 8 mm.
Mogłabyś zamieścić TK? Dlaczego zalecono najpierw radio- i chemioterapię a potem radykalną operacje z wyyłonieniem stomii? Czy zmiany są bardziej rozległe niż to z tego opisu wynika?
O leczeniu raka odbytnicy możesz poczytać tu: http://www.onkonet.pl/dp_...nicy.php#menu51
Weronika74 napisał/a:
G1 to znaczy , że nie daje w ogóle przerzutów czy daje przerzuty w mniejszym procencie przypadków niż np.G2.
To oznaczenie tzw złośliwości histologicznej. Wyróżnia się 3 stopnie: G1 (nowotwór najbardziej zróżnicowany, rokujący lepiej), G2 (średnio zróżnicowany), G3 (słabo zróżnicowany o gorszym rokowaniu).
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group